E-Kitap

Kadınlar ve Sosyalizm Kitabı PDF indir

Kadınlar ve Sosyalizm Kitabı PDF

Kitap ismi Kadınlar ve Sosyalizm olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Kadınlar ve Sosyalizm kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Kadınlar ve Sosyalizm kitabını PDF indirmeden önce sizlere Kadınlar ve Sosyalizm kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Kadınlar ve Sosyalizm Özet

Kadınlar ve Sosyalizm kitabının yazarları Sharon Smith olan ve 192 sayfalık kitap 2012 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Kadınlar ve Sosyalizm PDF indir

Kadınlar ve Sosyalizm kitabını yazımızın alt bölümünden Kadınlar ve Sosyalizm PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Kadınlar ve Sosyalizm kitabını indirebilirsiniz.

Amerikalı sosyalist yazar Sharon Smith, Kadınlar ve Sosyalizm kitabında kadın sorununun sınıf, ideoloji ve dinle ilişkisini sade ve akıcı bir dille konu alıyor. Kürtaj hakkı, kadın ve erkeklere eşit ücret, ev içinde iş bölümü gibi kadın hareketlerinin ilk filizlendiği zamanlardan bu yana kadın hareketinin temel gündemini oluşturan konuları Marksist bir yaklaşımla inceliyor. Kadın hareketinin gündemleri kadar kendisini de eleştirel bir biçimde ele alan yazar, feminizmin 1960’lardan ibu yana nasıl sağa kaymaya başladığını, hem kuramsal üretimlerinden hem de kadın haklarıyla alakalı konularda sergiledikleri tutumlarından yola çıkarak ortaya koyuyor. ABD’nin kadın hakları hususundaki kirli siciline geniş bir yer ayıran kitap, bu kirli sicilin izlerini yalnızca ülke sınırlarında değil, demokrasi götürmek bahanesiyle işgal ettiği topraklarda da sürüyor. Yanı sıra, türban, İslamiyet ve kadın gibi konulara da eğiliyor. Kadınlar ve Sosyalizm, kadınların kurtuluşunun sosyalizmde olduğunu tarihsel bir yaklaşımla ve güncel olgulardan yola çıkarak savunuyor.

Kadınlar ve Sosyalizm Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu