E-Kitap

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi Kitabı PDF indir

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi Kitabı PDF

Kitap ismi Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi Özet

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabının yazarları Edward J. Erickson olan ve 400 sayfalık kitap 2015 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi PDF indir

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabını yazımızın alt bölümünden Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi kitabını indirebilirsiniz.

“Osmanlılar ve Ermeniler cesur ve kışkırtıcı. Okur, Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Ermenilerinin başına gelen felaket ile ilgili yazarın askerî-stratejik yorumuna katılabilir yahut katılmayabilir, ama araştırmasının derinliğini ve tartışmasının ikna kabiliyetini görmezden gelmeye imkân yoktur. Elinizdeki kitap, 1915 senesinde aslında neyin, hangi nedenten ötürü yaşandığinin kökenine inmek isteyenler için asli bir okumadır.” Sean McMeekin, Koç Üniversitesi “Son dönem Osmanlı tarihinin tarafsız bir tahlilinden rencide olabilecek okurlar bu kitaptan kaçınmalı. Böyle bir analize kıymet veren yahut gayrinizami harbe ciddi ilgi duyanlar ise, onu aydınlatıcı, öğretici ve okunabilir bulacaktır.” Douglas Streusand, Marine Corps Üniversitesi, ABD “Alanında çığır açan bir eser ve ‘Ermeni meselesini’ Osmanlı askerî perspektifinden ele alan ilk örnek. Yazar aracılığıyla etkileyici bir kesinlikle ateşlenen somut gerçekler propagandaveyarbe üstüne darbe indiriyor. Edward Erickson’un kitabı söylemi temelli değiştiriyor ve tarihçi yahut sıradan okur olsun, Birinci Dünya Savaşı esnasında ne olduğuna dair hakikati bilmek isteyen herkes bu kitabı okumalı.” Jeremy Salt, Bilkent Üniversitesi Dünyanın ileri gelen askerî tarihçilerden Edward J. Erickson Osmanlılar ve Ermeniler kitabında 1915’teki hadiseleri ve akabinde yaşanan tehciri tüm ayrıntı kısmıyla anlatıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nda 1878’den 1915’e kadar görülen Ermeni isyanlarını ve bu isyanlara nasıl karşı koyulduğunu sistematik olarak konu alıyor. Birçok yerli yabancı arşiv belgesi, rapor ve kaynak eser kullanılarak hazırlanan bu çalışma, sunduğu farklı bakış açısıyla, 100. yılına girdiğimiz 1915 Ermeni hadiselerinın doğru bir biçimde bilinmesinı sağlayacak en mühim kaynaklardan biri olarak literatürdeki yerini alacaktır.

Osmanlılar ve Ermeniler Bir İsyan ve Karşı Harekatın Tarihi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu