E-Kitap

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig Kitabı PDF indir

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig Kitabı PDF

Kitap ismi Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabını PDF indirmeden önce sizlere Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig Özet

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabının yazarları Mehmet Kara olan ve 128 sayfalık kitap 2012 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig PDF indir

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabını yazımızın alt bölümünden Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig kitabını indirebilirsiniz.

“Klasik eserlerimizin gün yüzüne çıkarılması, gündeme getirilip genç nesillerle tanıştırılması, yeni çıkış yolları aranırken onlara müracaat edilmesi zamanı geldi sanırız. Hatta bunu yapmakta geciktik bile… Mehmet Kara’nın Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig adlı eseri, bu dikkatle ortaya konulmuş kısa ve özlü bir çalışmadır.”
—Prof. Dr. İsmet Emre

“İslâm medeniyeti etkisinde ortaya konmuş ilk ürünlerden birisi olan Kutadgu Bilig, aslında günümüze kadar bu açıdan ele alınmış olmalıydı. Kara’nın Kutadgu Bilig adlı dev eseri ‘bir başka açıdan’ ele alması mühim ve yerindedir… Yazar, ‘Giriş’ bölümünde Kutadgu Bilig’le alakalı çalışmaları bilimsel bir yaklaşımla sergileyerek okuyuculara bütünlüklü bir eser sunmuştur. Kitabın bir başka önemi de gayretli araştırıcıları bu doğrultuda yeni örnekler vermeye teşvik etmesidir.”
—Ahmet Tek

“Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig, Mehmet Kara aracılığıyla kotarılmış enteresan bir çalışma…”
—Prof. Dr. Abdullah Gündünyaya geldi

“Kutadgu Bilig’i tanımak isteyenlere iki kitap tavsiye ediyorum. Biri kıymetli dost Sait Başer’in Kutadgu Bilig’de Kut ve Töre adlı eseri, diğeri ise Mehmet Kara’nın Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig’i… Türk siyasî kültürünü kaynağından okuyabilirsiniz bu iki eserde…”
—Prof. Dr. Mim Kemal Öke

Bir Başka Açıdan Kutadgu Bilig Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu