İki Şehrin Hikayesi PDF indir

İki Şehrin Hikayesi PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 464 özelliğine sahip 20.09.2019 numaralı 9789750738869 dilinde yazılmış İki Şehrin Hikayesi kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

İki Şehrin Hikayesi PDF

Dünya edebiyatının en mühim yapıtlarından olan İki Şehrin Hikâyesi, Paris ve Londra içinde gelişen olay kurgusuyla, tarihin en hareketli anlarından birinin, Fransız Devrimi’nin ekseni etrafında şekillenir. Edebiyat dünyasının “Dickens’ın en büyük tarihî romanı”, yazarın kendisinin ise “yazdığım en iyi hikâye” diye tanımladıkları yapıt, Fransız Devrimi’nin Terör zamanında, Paris’in öfkeli, kana bulanmış sokaklarında, giyotinin gölgesinde yaşamak zorunda kalan bir grup insanın yaşamına odaklanır.
On sekiz yıl yattığı Bastille Hapishanesi’nden çıkan Doktor Manette’ le, İngiltere’ye gönderdiği kızının Londra’da sürdürdükleri yaşamları, yollarının tekrar Paris’e düşmesiyle iradeleri dışında bir seyir kazanır. Sürükleyici gerilimi, kuvvetli lirizmiyle devrimi, toplumsal mücadeleyi, zalimliği, yoksulluğu ve aşkı çağının nabzını da tutarak olanca ihtişamıyla anlatan İki Şehrin Hikâyesi, bu nitelikleriyle hem klasik edebiyatın zirvelerinden hem de tarihin en kuvvetli hikâyelerinden biridir.

İki Şehrin Hikayesi Özeti

İki Şehrin Hikayesi PDF Oku

İki Şehrin Hikayesi PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın