E-Kitap

Günün Sosyolojisine Giriş Kitabı PDF indir

Günün Sosyolojisine Giriş Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Günün Sosyolojisine Giriş Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Ayrıca yazımızın detayında Günün Sosyolojisine Giriş PDF indirme linki ile Günün Sosyolojisine Giriş kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Günün Sosyolojisine Giriş Kitabı Özeti

İlk basımı 1962’de yapılan Günün Sosyolojisine Giriş, Türkiye’de sosyolojik birikimi ve mirası göstermesi yönünden klasik bir eser sayılmalıdır. Bu çalışma sosyolojinin bugün kazandığı şekli ve güncel gelişmeleri yansıtmaktan öte, sistematik anlamda modern sosyolojiye nasıl bir başlangıç yapılabileceğinin imkânlarını aramaktadır.

Sosyolojinin yöntemi, yapı ve değişme olarak topluluk durumları bilimsel açıdan işlenmektedir. Kitabın özellikle birinci basımının önsözü, sosyolojinin doğup gelişmesini ve çağdaş topluluk karşısındaki bir bilim olarak görevini özlü bir biçimde dile getiriyor: Sosyolojinin, insanlığın modern toplumsal düzen çağında karşı karşıya geldiğı çeşitli kuvvetliklerle sıkı sıkıya bağlı olarak doğmuş ve bu durumuyla orantılı bir biçimde gelişmiş bir bilim olduğu bilinen bir hadisedir. Bir bilim olarak sosyolojinin kuruluş senelerında Saint-Simon ve Auguste Comte gibi isimler aracılığıyla Fransa’da başlayan toplumsal hadiselerin bağlı olduğu yasaları arama girişimi yahut 1848 Devrimi ardından Almanya’da başlayan Lorenz von Stein, Karl Marx ve W. H. Riehl gibi sistemcilerin yapmak istedikleri de, zamanın toplumsal zorluklarının nedenlerine nüfuz etmek ve çözüm metotlarını aramak amacını gütmektedir. Birbirine zıt iki kaynaktan beslenerek gelişen bu akımların güttükleri amaç ve hedef yönünden birleşmekte olmaları dikkate değer bir önem taşımaktadır.

Günün Sosyolojisine Giriş KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu