Dramsız Disiplin PDF indir

Dramsız Disiplin PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786052994108 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip 05.04.2019 numaralı No-Drama Discipline dilinde yazılmış Dramsız Disiplin kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Dramsız Disiplin PDF

Çoksatan kitaplar yazan alanlarında öncü uzman kişiler, şimdi de çocuk yetiştirmedeki en büyük zorluğu inceliyorlar: DİSİPLİN. 
 
Çocuklarınızdan biri kahvaltı tabağını duvara fırlattığında, bir diğeri olan ufak kardeşini tehdit ettiğinde veya bir ay içinde üçüncü kez disipline verildiğinde ne yapıyorsunuz? Soğukkanlılığınızı koruyup ona bilinçli bir biçimde yaklaşabiliyor musunuz, yoksa saçınızı başınızı yolacak kadar küplere mi biniyorsunuz? İşte Dramsız Disiplin böyle anlarda yaşanan öfke nöbetleri, gerginlikler ve gözyaşlarıyla baş etmek için etkili ve sevecen bir yol sağlıyor, hem de kavgasız gürültüsüz! 
 
Disiplin kelimesinin esas tanımını yapan (öğretmektir, bağırmak veya azarlamak değil) Dr. Siegel ve Dr. Bryson’ın, poblemleri herkesin kazançlı çıkacağı bir biçimde çözmekten ve ceza döngüsünü sonlandırmaktan söz ettiği bu ruh sağlığını koruma rehberinde şunları keşfedeceksiniz: 
 
• Ebeveynlerin kendi disiplin felsefelerini düzenlemelerini sağlayacak öneriler 
• Çocukların beyin gelişimine dair gerçekler 
• Bütün yaş grupları için ideal ve yapıcı disiplin metotları 
• Bir çocuk ne kadar kötü bir davranışta bulunmuş olursa olsun açık ve tutarlı sınırlar koyarken onunla sakin ve sevecen bir biçimde bağlantı kurmanın yolları 
• En kaliteli ebeveynlerin bile yaptığı yirmi disiplin hatası ve bunlardan kaçınma teknikleri 
 
Yazarların önerilerinin hayata geçirildiği yaşanmış hikâyeler ve keyifli görsellerle sona eren Dramsız Disiplin, çocuğunuzun gelişen beynini nasıl güçlendireceğinizi, çatışmaları nasıl huzurla çözeceğinizi ve ailedeki herkese nasıl mutluluk, güç ve direnç vereceğinizi gösteriyor. 
 
“Çocukların beyinleri ve ‘yoğun duygularla’ baş etmedeki yetersizlikleri üzerine yapılan araştırmalara dayanan Dramsız Disiplin, anne babalara poblemleri konuşarak çözmelerini tavsiye ediyor: cezalandırarak değil, öğreterek… Tartışmalar gerçekten de daha hızlı son buluyor ve daha içten bir biçimde özür dileniyor… Görünüşe göre işe yarıyor.”
DAILY MAIL
 
“Vay canına! Bu kitap daha ilk sayfadan beni ele geçirdi ve sonuna kadar elimden bırakamadım. Dr. Siegel ve Dr. Bryson ceza vermenin neden çözüme götürmeyen bir strateji olduğunu ve bunun yerine ne yapılabileceğini anlatıyor. Nörobilimdeki son gelişmeleri ebeveynler için ulaşılabilir hale getirerek empati yapmanın ve bağlantı kurmanın iş birliği, disiplin ve aile uyumuna çıkan asil yollar olduğunu gösteriyorlar.”
DR. LAWRENCE J. COHEN
 
“Anlaşılır ve net açıklamalar, pratik tavsiyeler ve ebeveynlik tecrübelerini betimleyen görsellerle bu kitap, sinir krizleriyle ve yanlış anlaşılmalarla nasıl baş edeceklerini öğrenmek isteyen aileler için zengin bir kaynak niteliğinde. Çocukların sinir bozucu ve kafa karıştırıcı davranışlarını yönlendirmede nörobiyolojiden nasıl faydalanılabileceğini gösteriyor ve ebeveynlere gündelik problemleri nezaket, karşılıklı saygı ve keyifle aşmalarında faydalı oluyor.”
DR. WENDY MOGEL
 
“Bu kitapta sunulan fikirler aslında her türlü ilişki için geçerli, zira soğukkanlılığını koruma, empati kurma, sorunlara uygun çözümler sunma konularını konu alıyor. Çocukların bir deneyimden ders çıkarmasını ve daha iyi davranışlarda bulunmasını sağlayan bir çözüm, dünya önderlerinin ve toplumdaki bireylerin daha iyi anlaşmasını da sağlayabilir… Bir ebeveyn, öğretmen veya insanlarla daha iyi anlaşmak isteyen biri olarak Dramsız Disiplin’deki kıymetli gözlemlerden faydalanabilirsiniz.”
EXAMINERCOM

Dramsız Disiplin Özeti

Dramsız Disiplin PDF Oku

Dramsız Disiplin PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın