Dervişin Teselli Koleksiyonu Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli PDF indir

Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 344 sayfalık 13.5 x 21 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9789752477049 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli
kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli PDF

Kederli günlerden geçen derviş, rüya âleminde bir adaya uğrar. Gördüğü şey mucizevidir. Peygamberler, veliler, âlimler ve filozoflar bir halka şeklinde oturmakta ve anlaşıldığı kadarıyla birini beklemektedirler. Derviş de onlarla birlikte beklemeye durur fakat asıl misafirin kendisi olduğunu anlaması uzun sürmez. Halkanın ortasında kendisine gösterilen yere oturur ve her kederine bir teselli verecek olan bu nurani meclisi dinlemeye koyulur.
 
Halkanın bir tarafında Abdulkadir Geylani’den Yunus Emre’ye, İmam Gazali’den Mevlana’ya ve İbn Arabi’ye bir çok gönül doktoru… Halkanın diğer tarafında Sokrates, Hegel, Kant, Kierkegaard, Spinoza ve Schopenhauer gibi hikmet âşıkları… Halkanın bir başka yanında ise Geothe’den Cibran’a, Tanpınar’dan Dostoyevski’ye, Sadi Şirazi’den Rilke’ye ve Proust’a acılarını sözcüklerin büyülü dünyasında dindirmeye uğraşan kalem erbabı…
Bu teselli halkası öylesine geniştir ki, dindiremeyeceği keder, zayıflatamayacağı acı, sevdiremeyeceği dert yok gibi gözükmektedir. Sözler kelimeleri, anlatımlar anlatımları, teselliler tesellileri takip eder. Derviş uyandığında yalnızca güneş doğmamıştır, kendi içsel karanlıklarından da aydınlığa çıkmıştır.  
Dervişin Teselli Koleksiyonu doğunun ve batının binlerce yılda oluşturduğu teselli birikimini yaralı gönüllere cömertçe ulaştıran bir çalışma. Teselliden kasıt zihnin düşünceler yoluyla uyuşturulması değil, bilakis acı karşısında uyumayı seçen zihnin uyandırılması… Kadim teselli ustalarıyla, teselliye muhtaç gönülleri buluşturmak, bu kitabın varoluş sebebi!

Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli Özeti

Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli PDF Oku

Dervişin Teselli Koleksiyonu
Doğu’dan Batı’dan 99 Teselli PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın