E-Kitap

Coğrafi Keşifler Tarihi Kitabı PDF indir

Coğrafi Keşifler Tarihi Kitabı PDF

Kitap ismi Coğrafi Keşifler Tarihi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Coğrafi Keşifler Tarihi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Coğrafi Keşifler Tarihi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Coğrafi Keşifler Tarihi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Coğrafi Keşifler Tarihi Özet

Coğrafi Keşifler Tarihi kitabının yazarları David Arnold olan ve 78 sayfalık kitap 2010 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Coğrafi Keşifler Tarihi PDF indir

Coğrafi Keşifler Tarihi kitabını yazımızın alt bölümünden Coğrafi Keşifler Tarihi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Coğrafi Keşifler Tarihi kitabını indirebilirsiniz.

Modernliğin inşasına kaynaklık eden Batılı gelişme seyri, esas atılımını on altıncı yüzyılda gerçekleştirmiştir. 1453 ardından toplumlararası dengelerde yaşanan çalkantılar Batı’yı farklı arayışlara itmiş ve Akdeniz merkezli bir dünya tasavvuru, yerini okyanuslarla çevrili bir dünya algısına bırakmıştır. Buna bağlı olarak uluslar arası güçler dengesinde öne çıkan Batı yayılmacılığı, bununla birlikte, Batı’nın siyasi, ekonomik, teknolojik, bilimsel vb. alanlarda öne çıkmasına yol açmıştır. David Arnold’un özlü tarihsel anlatısına muhatap olmak ve coğrafi keşifler çağı olarak nitelediği dönemi derinlemesine ele almak cezbedici bir eylem halini almaktadır.

Coğrafi Keşifler Tarihi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu