E-Kitap

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler Kitabı PDF indir

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler Kitabı PDF

Kitap ismi Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabını PDF indirmeden önce sizlere Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler Özet

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabının yazarları Mike Wayne olan ve 350 sayfalık kitap 2015 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler PDF indir

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabını yazımızın alt bölümünden Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler kitabını indirebilirsiniz.

Her ne kadar medya çalışmaları popüler bir akademik disiplin olsa da Marksist bir bakış açısıyla konuya eğilen kitap sayısı enteresan derecede azdır. Mike VVaynein kitabı bu boşluğu hakkını vererek dolduruyor, kitap, Özellikle, medya üzerine araştırma yaparken eleştirel bir siyasal metodolojiye başvurmak isteyenler için idealdir. Kitapta kilit Marksist kavramlar için bir rehber sunulduğu gibi bu kavramların güncel kültür analizlerine nasıl uygulanacağı da belirtiliyor. Marx, Lukacs, Gramsci, Habermas, Jameson gibi yazarlardan yararlanan kitap medya ve mevcut kültürel eğilimlerin Marksist açıdan analizini yapabilmek için gerekli olan kilit kavramların kapsamlı bir serimlemesini sunuyor. Sınıf, üretim tarzı, kültür sanayisi, devlet, altyapı-üstyapı, İdeoloji, hegemonya, bilgi ve toplumsal çıkarlar ve meta fetişi gibi kavramları ele alıp yorumluyor. Bu kitap, bunun bunun yanında, film, televizyon, internet ve yazılı medya gibi geniş bir konu yelpazesine sahip. Analizler; dijital dosya değişiminden “Disney”e, TV programı “Biri Bizi Gözetliyor”dan sermaye altında kültür ve toplumun fetişlerine ışık tutan “Diğerleri” (The Others), “Şeytanın Bel Kemiği” (The Devils Backbone) ve “Karanlık Şehir” (Dark City) gibi filmlerdeki ruh ve hayaletlere dek uzanan somut irdelemelere davandırılıvor.

Marksizm ve Medya Araştırmaları Anahtar Kavramlar, Çağdaş Eğilimler Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu