Çizgisiz Defter PDF indir

Çizgisiz Defter PDF indir, Çizgisiz Defter kitabı 264 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. Çizgisiz Defter kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Çizgisiz Defter kitabını 9786059268295 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Çizgisiz Defter kitabını PDF indir.

Çizgisiz Defter PDF

Bu kitapta bir araya gelen yazılar gezi notları değildir. Her adımda doldurmaya çalıştığım deftere düşülen notlar… Her ne kadar mühim ölçüde yaşanan gerçeklere dair, toplumsaldan siyasala kadar çeşitli gözlemlerden oluşsa da o aslolan boş sayfayı doldurma çabasıdır. Buna yol düşüncesinden kesitler de denebilir.

Aynı mekana dair farklı zamanlarda düşülen notlar zaman içindeki değişimi aksettirse de asıl yolcunun o mekana dair algılarındaki dalgalanmaları yansıtır. Belli mekanlara, coğrafyalara dair tekrar tekrar düşülen notlar yazarının içinde değişmeyen arayışın izlerini taşır.

Bu anlamda on yılı aşkın süreye yayılan yazıların aynı mekanların etrafında dolaşması, belli coğrafyaları önemsemesi, sorduğu sorular, değişim içinde atadığı sabitelere dair yol düşünceleridir. Yolculuk telaşesi içinde alınmış bi hayli hızlı notlara, çağrışımlara hep tarihi izdüşüm arayışı eşlik eder.
 
Çizgisiz Defter, aslında sınırların parçalandığı coğrafyamıza dair modern zamanların ideolojik iğvalarına karşı bir hatırlayış denemesidir. Her sayfası yeniden yazılmayı bekleyen şuurun defteri…
 

Çizgisiz Defter Özeti

Çizgisiz Defter Pdf Oku

Çizgisiz Defter Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın