Cemile PDF indir

Cemile PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 80 özelliğine sahip 12.06.2020 numaralı 9786051553900 dilinde yazılmış Cemile kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Cemile PDF

Aytmatov’a ilk büyük şöhretini kazandıran Cemile, birden çoklarınca en güzel aşk hikâyesi olarak değerlendirilmiştir. Gerçekten de Cemile, aşk ve tabiatın çocuk dikkat ve masumiyetiyle sunulduğu şahâne bir duygu tablosudur. Bunun yanı sıra töre ve çevre şartlarının insan unsurlarıyla ilişkileri yönünden da müthiş bir hikâyedir.
“İşte şimdi burada, Villon’un, Hugo’nun, Baudelaire’nin Paris’inde, kralların ve devrimlerin Paris’inde, ressamların yüzyıllık Paris’i olmakla övünen her taşı ya bir tarihi, ya bir efsaneyi hatırlatan şu Paris’te Werther, Bérénice, Antoine ve Kleopatra, Manon Lescaut, Education Sentimentale, Dominique, hepsi birdenbire gözümden düşüverdi. Çünkü ben Cemile’yi okudum. Roméo Juliette, Paolo ve Francesca, Hernani ve Dona Sol, artık bunların hiçbiri gözümde değil, çünkü ben ikinci dünya savaşının üçüncü yılı yazında, 1943 senesinin o Ağustos gecesinde Kurkureu vadisinde bir yerde Zahire arabaları ile giden Danyar ve Cemile’ye, bunların hikâyesini anlatan ufak Seyit’e rastladım.” Louis Aragon

Cemile Özeti

Cemile PDF Oku

Cemile PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın