E-Kitap

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri Kitabı PDF indir

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri Kitabı PDF

Kitap ismi Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabını PDF indirmeden önce sizlere Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri Özet

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabının yazarları Doğu Perinçek olan ve 133 sayfalık kitap 2003 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri PDF indir

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabını yazımızın alt bölümünden Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri kitabını indirebilirsiniz.

Elinizdeki kitap, Orta Asya kavimlerinin tarihsel gelişmesi üzerine Türkiye’de tarihsel materyalist kavrayışla yapılan ilk çalışmadır ve ardındanki incelemelerin yolunu açmıştır.
Çalışmanın birinci amacı, Türk toplumunun uygarlığa geniş geçiş macerasıni açıklamaktır.
Kitap, ilk kez destanlar, yazıtlar gibi ilk kaynaklara dayanarak, Türklerin Orta Asya’da yaşadıkları İki bin yıllık bir sınıflaşma süreci sonunda, feodal devletler kurmanın eşiğine gelişlerini açıklamaktadır.
Bu çalışma, Türk toplumunun gelişmesinde köleciliğin hiçbir zaman hakim ilişki haline gelmediğini somut olgularla belirlemektedir.
Kitapta bulunan konulardan bazıları şunlardan oluşmaktadır: Orta Asya Kavimlerinin Gelişmesi:
Hunlar… Göktürkler… Uygurlar… Karluklar ve Karahanlı Devleti… Sir-i Derya Oğuzları… Feodal Devlete Sıçrayış.
Toplumsal, Siyasal ve İdeolojik Süreçler: Kabileden Feodalizme… Kabile Konfederasyonundan Devlete… Göktanrı’dan Allah’a…Bodundan Millete… Efsaneler ve Gerçekler…

Bozkurt Efsaneleri ve Gerçek Orta Asya Kavimlerinin Tarihsel Gelişmeleri Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu