E-Kitap

Aydın ve Kültür Kitabı PDF indir

Aydın ve Kültür Kitabı PDF

Kitap ismi Aydın ve Kültür olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Aydın ve Kültür kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Aydın ve Kültür kitabını PDF indirmeden önce sizlere Aydın ve Kültür kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Aydın ve Kültür Özet

Aydın ve Kültür kitabının yazarları Doğu Perinçek olan ve 120 sayfalık kitap 2002 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Aydın ve Kültür PDF indir

Aydın ve Kültür kitabını yazımızın alt bölümünden Aydın ve Kültür PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Aydın ve Kültür kitabını indirebilirsiniz.

Aydın kavramının nesnelliği, aydının doğuşu, ilk aydınlar: Enbiya ve evliya, aydının yapıtaşları: İdeoloji ve işlev, aydın ile kafa emekçisi farkı, hakim sınıf aydınının ‘asil yalanları’, devrimci sınıf-devrimci aydın, kitle hareketi-aydın diyalektiği, ‘bağımsız’ ve ‘özerk aydın’, örgütlenme ve aydın, aydın metafizikleri: Düşüncenin, aklın ve kültürün idealleştirilmesi. Kültür ve uygarlık nedir, sınıfsal karakterleri, ulusal kültür-ülkeler arası kültür, kabile kültürünün, feodal ve kapitalist kültürün evrenselliği, ulusun ve Türk ulusunun yaratıcısı, ulus kurgusundaki gerçeklik ve yanılsama, ulusun mayasındaki ruh, yabancı kültürün yerlileşmesi, küreselleşme ve işçi sınıfının ülkeler arası kültürü. Doğu kültürü-Batı kültürü, oriyentalizm, Doğu-Batı ayrımının emperyalist kişiliği, insanlığın ortak gelişme yatağı ve Doğu’nun dinamizmi, ileri-geri diyalektiği, Türkiye’nin batılılaşma çıkazı.

Aydın ve Kültür Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu