Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir başlığı altında Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir kitabını paylaşmaya çalıştık, yazımızın detayında Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir PDF indirme linkini bulabilirsiniz.

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir

Eser 2016 senesinde tekrar yazıya döküldü. Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler PDF indir İkinci yazımda, Yazar’ın, Araştırma Yöntembilimi alanında, hemen hemen elli yıllık araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden edindiği birikim ile bilimsel araştırma algısı yeniden yapılandırıldı. Gerçek yaşamın karar süreçlerinde etkili oldukları gözlenen bütün algısal iradeler bilimsel ilgi alanına dâhil edildi. Böylelikle, yaşamı bir bütün olarak anlama, açıklama ve kontrolde yaşanan bilimsel araştırma sınırlıklarının kaldırılması veya hafifletilmesi amaçlandı.
Kitap, iki kesimden buluşmaktedir. Birinci kesimde, Bilimsel İrade Algı Çerçevesi ile Araştırma Eğitimi; ikinci kesimde ise araştırma sorununin tanımlanmasından rapor yazımına kadar olan Araştırma Süreçleri, temel kavram, ilke ve teknikleri ile bir bütün hâlinde ve özgün bir yapı içinde sunuldu.
Rapor hazırlamanın ayrıntı kısmı, buradaki algı çerçevesi ile, yazarın yirminci basım ile birlikte ikinci yazımı yapılan Araştırmalarda Rapor Hazırlama kitabında verildi.

 

Yorum yapın