Yolda Bir Kuşa Rastladım PDF indir

Yolda Bir Kuşa Rastladım PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 192 sayfalık 13.5 x 21 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786059218887 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Yolda Bir Kuşa Rastladım kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Yolda Bir Kuşa Rastladım PDF

Hz. Mevlânâ Dîvân-ı Kebîr’de diyor ki; “Aşkta diri olmak gerek, ölüde iş yok. Diri kimdir bilir misin? Aşktan doğan kişidir.” İşte Kerim canın kitabı tam da bunu anlatıyor. İnanıyorum ki bu çalışma bir çok insanın yaşamına ışık tutacak bir başucu kitabı olacaktır…
Esin Çelebi Bayru – Evet Aşk Güzel Şeydir’in Yazarı
 
Kadim anlatılarda kuş çoğu kez ruhun bir simgesi olarak belirir. Böylelikle ruhların yolculuğu, ruhların av veya avcı oluşu, ruhların özgürlüğe kanat çırpışı ile ilgili, bu uçucu kardeşlerimizin hikâyeleri bize yoldaşlık eder. Yolda Bir Kuşa Rastladım, bu eski ve âşinâ hikâyeleme türüne, ruhun hikâyesine sadık kalınarak verilmiş ilgi çekici ve taze bir selam.
Ahmet Murat Özel – Kuşlarla Sohbetin Şartları’nın Yazarı
 
Mantıku’t-Tayr ve Fusûsü’l-Hikem gibi irfânî geleneğimizi şekillendiren iki temel eserden ilhamını alan bir anlatım. Kuşlar ve hikmet…
Ahmet Turgut – Aşkın Şehidi’nin Yazarı
 
Kendi hikâyemizin içinden geçmek ve onu şekillendirmek için dünya çapındayız. Farklı zamanların ve ayrı kültürlerin hikâyelerinin, Kerim Güç’ün kendi öz hikâyesinde eriyince nasıl bir hikmet çağlayanına dönüştüğünü keşfettiğimizde, kendi hikâyemize yeniden ve başka bir gözle bakma ihtiyacı hissedeceğiz.
Mecit Ömür Öztürk – Dervişin Teselli Koleksiyonu’nun Yazarı
 
Hikâye, gündelik rutinlerimizden tutun varoluşsal poblemlerin en karmaşık meselelerine kadar yaşamımızın hemen bütün alanlarında tercih ettiğimiz bir anlatım şekili. Semâvî mesajların içinde de karşımıza çıkıyor, modern/postmodern anlayışı görülmektediran metinlerde de… Kerim Güç, hikâye etmenin imkânlarını tercih ederek, modern insanın elinden tutup kadim anlatılara doğru götürüyor. Attâr’ın ölümsüz hikâyesi, Kuşların Dili’nden bize yeni haberler veriyor. Anka’nın/Simurg’un sonsuzluk iştiyâkıyla koyulduğu kozmik yolculuğun, aslında bugünde de yaşanmakta olduğunu bize yeniden hatırlatıyor. Okuru, modern hikâyelerin içinden geçirerek, ilâhî hikmeti görülmektediran evrensel hikâyelere doğru çekiyor. Aslını söylemek gerekirse, olayın bir yol ve yolcu/luk hikâyesi olduğunu öğreniyoruz Güç’ün hikâyelerinden. İrfânî birikimimize ve edebiyat dağarımıza kıymetli katkılar sunan bu hikâyeler; Attâr’dan, Hz. Mevlânâ’dan, Hz. Yûnus’tan, Martin Heidegger’den, Batı’nın büyük bilgelerinden ve onların metafiziksel imajlar dünyasından renkler, kokular devşiriyor. Ne diyordu Yûnus, “Her dem yeni doğarız, bizden kim usanası!”
Sadık Yalsızuçanlar – Anka’nın Yazarı
 
Nefes Yayınevi, Tuti Kitap ve Genç Tuti bünyesinde “İyilik Yayıncılığı” adı altında bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanya çerçevesinde “İyilik Yayın” logosu bulunan kitaplardan elde edilen gelirin bir kısmıyla çeşitli iyilik hareketlerine katkı sağlanmaktadır. Bu eserin gelirlerinin bir kısmı Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD) vasıtasıyla eğitim bursuna ayrılmıştır.

Yolda Bir Kuşa Rastladım Özeti

Yolda Bir Kuşa Rastladım PDF Oku

Yolda Bir Kuşa Rastladım PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın