Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! PDF indir

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 104 sayfalık 12 x 18 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786054603619 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! PDF

Ülkemizin ülkeler arası üne sahip mizah ustası, 2014 Astrid Lindgren Anma Ödülü (ALMA) adayımız Behiç Ak, “Gülümseten Öyküler”le büyümüş çocukların değişen hayatlarının ritmini yakalayan, onlarla yeni bir duygu ve dil dünyasında buluşan mizah dolu bir romanla karşımızda. Roman, nüfus kayıtlarında soyadına farkında olmadan bir Ç harfi eklenmiş Ali’nin tek bir harfle değişik bir insana dönüşmesini keyifli ve düşündürücü bir kurguyla aktarıyor. Yazar, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinin sözlü ve yazılı iletişim şekillerimizi farklılaştırdığı; tüketmenin –olabildiğince bi hayli hızlı tüketmenin– gündelik yaşamlarımızın odak noktası halini aldıği günümüz dünyasını, “Bay Ç” olarak ünlenen bir çocuğun gözünden anlatıyor. Her okurun etrafında bulabileceği, derinlemesine işlenmiş renkli karakterlerle ve sanatçının karikatür tadındaki desenleriyle zenginleşen roman, çocuk okuru, aileleri ve eğitimcileri sanal ve gerçek ortamda şekil değiştiren yaşam felsefesi üzerine düşünmeye davet ediyor.

Okul ödevine gerekli olunca, arayıp tarasa da nüfus kâğıdını bulamaz Ali; yenisi için başvurulur. Böylelikle enteresan bir gerçek görülmektedir: Ali’nin soyadı kayıtlarda, sonuna Ç eklenip “Hoşgöru¨ç” olarak yanlış yazılmıştır. Babası öfkeli, Ali’yse Ç harfinden pek tatmindur. Tek bir harf, bambaşka biri yapacaktır onu ve işte sosyal paylaşım platformunde de, okulda da “Bay Ç” olarak tanınmıştır bile. Lakin, her şeyin tu¨ketilip çöpe atıldığı bir du¨nyada, Ali Hoşgöru¨ç nasıl direnecektir?..

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! Özeti

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! PDF Oku

Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın