Sevmek Yetmez Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF indir

Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF indir, Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabı 9786050624816 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. Loving Your Child Is Not Enough: Positive Discipline That Works dilinde yazılmış olan Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça kitabını 11.05.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça
kitabını PDF indir.

Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça PDF

Çocuklarımızı çok seviyoruz, bunda şüphe yok. Lakin sorumluluklarının bilincinde ve kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirebiliyor muyuz?
    
Çocuklarımız sorumluluklarını yerine getirmediklerinde, mızmızlandıklarında, birbirleriyle kavga ettiklerinde, yemeklerini yemediklerinde veya bizi dinlemediklerinde onlara büyük tolerans gösteriyoruz. Bazı zaman de buna gücümüz yetmediğinde, patlıyoruz. Kızıyor, bağırıyor, tehditler savuruyoruz. Sonra da bunları yaptığımız için kendimizden nefret ediyoruz.
 
Tüm bu sorunlar doğru dili kullanmamamızdan kaynaklanıyor. Çocuklar doğru dili kullanmadığımızda bizi dinlemiyor. Böyle olduğunda da işler sarpa sarıyor. Mesela odasını onun yerine biz toplamak zorunda kalıyoruz. Ama bu hem yorucu hem de sürdürülebilir değil. Bunun yanı sıra sonradan kendimizden nefret etmemize neden olacak öfke patlamalarına da neden oluyor.
 
Doğru iletişim olduğunda ise tüm sorunlar kendiliğinden çözülüyor. Çocuklar ebeveynlerini dinlemeye ve sorumluluklarını yerine getirmeye başlıyor. Anne ve babalar da asıl yapmaları gerekenlere odaklanabiliyor. Öfke patlamaları ve ardından gelen pişmanlıklar ortadan kayboluyor.
 
Sevmek Yetmez kitabı çocuklarla doğru iletişimi nasıl kuracağımızı anlatıyor. Anlatılan yöntemler onlarca senedir başarıyla uygulanıyor. Kitap, gerçekten yaşanmış sayısız örnek diyalog ve olayı da içinde yer alıyor. Böylelikle anne ve babalar en sık karşı karşıya geldikları durumlara verdikleri yanlış tepkileri görebiliyor ve doğru olanları öğrenebiliyor.
 
Sürekli çocuklarımızın yanında olamayacağız, karşı karşıya geldikları önüne geçeri onların yerine ortadan kaldıramayacağız. Kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı sevmemiz bunun için yeterli değil. Onlarla doğru ve etkili iletişim kurmayı da bir an evvel öğrenmeliyiz. Hem çocuklarımız hem kendimiz için.

Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Özeti

Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Pdf Oku

Sevmek Yetmez
Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın