Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

624 yıl ayakta duran Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi, Hocası Şeyh Edebâ-li’nin “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” buyruğunu benimsemiş, esas almış ve bu anla-yışla hareket etmiştir. Ecdadımızın üç kıtada adaletle hükümran olmasının temelinde, insana sevgiyle bakan, şefkatle ulaşan ve merhametle muamele eden bu hassasiyeti müşahade ediyoruz.

“Yaşamak ödev, yaşatmak ibadet” anlayışı, yalnızca Fatih Sultan Mehmed’in parolası olmamış, ondan önceki Osmanlı padişahların-da, Selçuklu sultanlarında ve Müslüman Türk hakanlarında da biricik prensip kabul edilmiş ve bu ilkeye sımsıkı bağlı kalınmıştır. Derviş Yunus’un ulu ifadesiyle, “Yaradılan Yara-dan’dan ötürü hoş görülmüş” ve tabi ki hoş tutulmuştur.

Bugün Türkiye, bu insanî anlayışın biricik mirasçısı olarak yine yeryüzündeki bütün mazlumların, mağdurların ve masumların ümit beslediği hemen hemen biricik ülke. Kırım’dan Bosna’ya, Kerkük’ten Suriye’ye, Doğu Tür-kistan’dan Arakan’a kadar zulme uğrayan herkes, yönünü Türkiye’ye çeviriyor. Çünkü bu topraklarda, ‘yaşatmanın ibadet’ olduğuna inanan bireylerin yaşadıklarını biliyorlar.

Yaşamak Ödev Yaşatmak İbadet Hasan Basri Bilgin Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın