Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

Süleyman Nazif, “İstiklâl Marşı” ve Safahat şairi Mehmed Âkif’in en aziz ve yakın dostlarındandır. Yüzyıl önce büyük felâketle-rin meydana geldiği ülkemizde aynı hicranı duymuş, aynı ızdırabı terennüm etmiş, aynı hüznü yaşamışlardır. Hem Mehmed Âkif hem de Süleyman Nazif, bu mübarek milletin değer-lerine bağlanmış, vatana sevdalanmış, bayrağa âşık olmuş iki fikir, ideal ve iman adamıdır.

Süleyman Nazif’in kaleme aldığı ve Meh-med Âkif ile ilgili yazılan ilk kitap özelliği taşıyan bu kitapta Türkçenin ve İstanbul’un büyük sanatkârını daha yakında zamandan tanıma fırsatı bulabilinmekte. Eserde, Çanakkale Destanı’nı en iyi anlatan şairimizin İslâm’ın derdiyle dertlenen mizacını, iç dünyasının zenginliğini, derin hislerini, ulvî fikirlerini, yüksek ideal-lerini ve geleceğe dair ümitlerini, yani “A-sım’ın Nesli”ni görebilinmekte.

Milletimizin çok sevdiği ve her zaman rahmetle andığı İstiklâl Şairimiz Mehmed Âkif, bugün Edirnekapı Şehitliği’nde mahşer sabahını ve ebedî yaşamı bekliyor. Yanı başında da Süleyman Nazif yatıyor. Bugün yaşananları daha iyi idrak edebilmek için dünkü acıları ve sevinçleri bilmek gerekiyor. Mehmed Âkif’i hakkıyla tanıyabilmeniz için bu eserle sizi geniş ufuklu bir yolculuğa davet ediyoruz.

Mehmet Akif Süleyman Nazif Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın