Vakıf ve İmparatorluk PDF indir

Vakıf ve İmparatorluk PDF indir, Vakıf ve İmparatorluk kitabı 9786053757740 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Vakıf ve İmparatorluk kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. Foundation and Empire dilinde yazılmış olan Vakıf ve İmparatorluk kitabını 19.03.2020 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf ve İmparatorluk kitabını PDF indir.

Vakıf ve İmparatorluk PDF

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü
 
1941 senesinde genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu‘nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” veya “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.
 
Vakıf, çökmekte olan İmparatorluk’a rakip olacak kadar gelişmişti. Üstün teknolojisi ve diğer gezegenlerin sahip olmadığı enerji kaynaklarına ulaşabilmesi aracılığıyla Galaksi’nin dört bir yanından destek görüyordu, kısacası her şey Seldon’ın Planı’na göre ilerliyordu. Lakin öngörüsünü geniş kitleler üzerinden yapan bu plan, giderek daha da güçlenen bir kişiyi hesaba katmamıştı: duyguları ve düşünceleri kontrol etme gücü olan Katır’ı. Katır’ın, Galaksi’yi ele geçirmesini engelleyen tek şey ise yeri gizli tutulan ve bireylerin bu sırrı korumak adına ölmeyi göze aldığı, gizemli İkinci Vakıf’tı.
 
Yayımlanış tarihine göre: 2. Kitap / Kronolojiye göre: 4. Kitap

Vakıf ve İmparatorluk Özeti

Vakıf ve İmparatorluk Pdf Oku

Vakıf ve İmparatorluk Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın