Vakıf ve Dünya PDF indir

Vakıf ve Dünya PDF indir, Vakıf ve Dünya kitabı 9786257650601 sayfadan oluşmakta ve Karton Kapak boyutundadır. Vakıf ve Dünya kitabının kapağı ise TÜRKÇE özelliğine sahiptir. Foundation and Earth dilinde yazılmış olan Vakıf ve Dünya kitabını 28.04.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf ve Dünya kitabını PDF indir.

Vakıf ve Dünya PDF

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü
 
1941 senesinde genç bir biliminsanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu‘nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” veya “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.
 
Golan Trevize, İkinci İmparatorluk ile Galaksiya arasında seçimini mücadeleci bireylerin, ulusların ve gezegenlerin anarşisi yerine Galaksiya’dan, tüm insanlığın kolektif bir bilinci paylaşacağı ütopik bir gelecekten yana kullanmıştı. Ama doğru seçimi yaptığından emin değildi. Öğrenmek için yapması gereken ise yaşanmaz bir vaziyette olduğu ve terk edildiği söylenen, insanlığın ilk gezegeni Dünya’yı bulmaktı. Pelorat ve Bliss’le birlikte, bilgi edinmek için haritalardan çıkarılmış üç Uzaycı gezegeninin yolunu tutan Trevize robotlarla, vahşi yaratıklarla, enteresan topluluklarla ve Galaksi’nin sırlarıyla karşılaşırken Dünya’yla alakalı sırrı aralayacaktı.
 
Yayımlanış tarihine göre: 5. Kitap / Kronolojiye göre: 7. Kitap
 

Vakıf ve Dünya Özeti

Vakıf ve Dünya Pdf Oku

Vakıf ve Dünya Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın