Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi PDF indir

Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi PDF indir, Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi kitabı Prelude to Foundation sayfadan oluşmakta ve 560 boyutundadır. Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi kitabının kapağı ise 9786257650830 özelliğine sahiptir. 02.06.2021 dilinde yazılmış olan Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi kitabını Ali Kaftan numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi kitabını PDF indir.

Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi PDF

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü
 
1941 senesinde genç bir biliminsanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” veya “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.
 
Yıl 12,020 GD ve Trantor’daki tahtında İmparator I. Cleon huzursuz. Galaktik İmparatorluk’un çökmeye başladığı söylentilerı her yerde yankılanıyor. Cleon’un, kendisini tahttan indirmek isteyen hasımlarını alt etmek ve İmparatorluk’u eski günlerine kavuşturmak için bir şeye ihtiyacı var: Geleceği tahmin etmek. 
Bu arada, matematikçi Hari Seldon, psikotarih bilimini açıkladığı makalesiyle İmparator’un dikkatini çekecek. Hem İmparatorluk güçleri hem de tahtı isteyenlerin peşine düşmesiyle birden kaçak durumuna gelen Seldon, Chetter Hummin adındaki gizemli bir adamın yardımıyla şehirden şehre yolculuk ederek özgürlüğünü sürdürmeye ve insanlığın kaderini belirleyecek nihai çözümü daha da ilerletmeye çalışacak: Vakıf’ı.
 
Yayımlanış tarihine göre: 6. Kitap / Kronolojiye göre: 1. Kitap
 

Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi Özeti

Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi Pdf Oku

Vakıf Kurulurken / Vakıf Serisi Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın