E-Kitap

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF indir

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF

Kitap ismi Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi Özet

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabının yazarları Kolektif olan ve 864 sayfalık kitap 2013 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi PDF indir

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabını yazımızın alt bölümünden Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi kitabını indirebilirsiniz.

İlk dört cildi yayınevimizce basılan “Uluslararası İlişkiler Tarihi” kitabının bu 5. cildi Ali Rıza Dırık aracılığıyla Rusça aslından çevrilerek hazırlanmış ve böylece ilk kez Türkçe’ye kazandırılmıştır. Daha önce yayına giren ilk dört cilt ile insanlık tarihinin 3500 yıllık evresi uluslar arası ilişkiler etrafında anlatılarak 1939 yılına dek gelinmişti. 1939-1945 senelerını kapsayan tarihsel süreç, ülkeler arası sistemdeki güçler dengesi, sınıf mücadeleleri, devlet ve toplum düzeyindeki gelişmeler 5. ciltte birbirine bağlanarak anlatılıyor.

Almanya’nın Polanya’yı işgal ettiği 1 Eylül 1939 ile Sovyet ordularının Berlin’i ele geçirmesi ve Almanya’nın koşulsuz teslimiyle savaşın bittiği 8 Mayıs 1945 tarihine kadar geçen sürece tanık olacak; bu dönemin kapsamlı bir analizini okuyacaksınız. Kapsamı yönünden bir kaynak kitap olma özelliği gösteren “Uluslararası İlişkiler Tarihi” yalnızca konuya özel olarak ilgi duyan okur için değil, tüm okurlar için mühim bir boşluğu dolduracaktır.

Uluslararası İlişkiler Tarihi 5 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu