E-Kitap

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF indir

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF

Kitap ismi Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabını PDF indirmeden önce sizlere Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi Özet

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabının yazarları Kolektif olan ve 576 sayfalık kitap 2009 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi PDF indir

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabını yazımızın alt bölümünden Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi kitabını indirebilirsiniz.

Bugüne kadar yazılan diplomasi tarihleri içindeki en mühim çalışmalardan biri SSCB Bilimler Akademisi’nden yirmiyi aşkın profesörle, Paris Üniversitesi’ne bağlı Collège de France ve Institut du Droit International üyesi üç profesörün kolektif çalışmasıyla yaşanan Uluslararası İlişkiler Tarihi’dir. Bu büyük çalışmanın en mühim özelliği, ilk çağlardan modern çağlara diplomasinin tarihsel gelişimini materyalist bir gözle analiz ederek, ülkeler arası sistemdeki güçler dengesini, sınıf mücadelelerini devlet ve toplum düzeyindeki gelişmelerle birbirine bağlayışıdır. 1977 senesinde, Attila Tokatlı’nın çevirisiyle “MAY Yayınları” aracılığıyla basılan Uluslararası İlişkiler Tarihi, hem araştırmacılar hem de okurlarca beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılanmış ve kısa bir sürede tükenmişti. Elinizin altında mutlaka bulunması gerektiğine inandığımız bu kaynak eseri, üstüne aldığımiz sorumluluk gereği 32 yıl aradan sonra yeniden düzenleyerek gün ışığına çıkarıyor ve ekonomik krize inat tekrar okurla buluşturuyoruz. İnsanlık tarihinin 3500 yıllık evresini anlatan bu mühim eserin, “piyasa”daki tarihi çarpıtan ve kendi çıkarları için ülkeler arası ilişkileri manipüle eden kaynaklara karşı, konuya ilgi duyan okur, araştırma yapmak isteyen bilim insanı ve genç akademisyen için baş yapıt ve bilimsel bir kaynak bulunacağına inanıyoruz.

Uluslararası İlişkiler Tarihi 4 Diplomasi Tarihi Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu