Uğultulu Tepeler PDF indir

Uğultulu Tepeler PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 408 özelliğine sahip 25.09.2019 numaralı 9789750738913 dilinde yazılmış Uğultulu Tepeler kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Uğultulu Tepeler PDF

İngiltere’de XIX. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria dönemi) orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu senelerda, önce erkek kimliğiyle şiirler yazmış sonra kendi adlarıyla, klasikler içinde bulunacak üç mühim romana imza atmışlardır. Emily Brontë 1848’de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yapıtlarından birini, ilk ve tek romanı Uğultulu Tepeler’i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı, kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı; kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser veya insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.
 
Ölümünden bir yıl önce bitirdiği Uğultulu Tepeler’deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü bireyler olmadığı, Brontë’nin etrafındaki gerçek bireylerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, intikam, tutku  gibi kuvvetli duygularla örülü bu gençlik öyküsü, bunun yanı sıra marazi bir aşkın hikâyesidir. 

Uğultulu Tepeler Özeti

Uğultulu Tepeler PDF Oku

Uğultulu Tepeler PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın