Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını PDF

Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir, Kitap sever takipçilerimiz Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir başlığı altında Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir kitabını paylaşmaya çalıştık, yazımızın detayında Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir PDF indirme linkini bulabilirsiniz.

Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir

Çok okunanlar listesinde bulunan Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir alakalı eseri sizlere tanıtıyoruz.bütün kategorilerde bulunan pdf formatındaki kitapları sitemizden takip edebilirsiniz.

Tez Nasıl Yazılır? Pdf Kitabını Full İndir

Mühim olan, yaptığımız işi keyifle yapmaktır. Eğer sizi ilgilendiren bir konu seçtiyseniz, eğer tezinize gerçekten kısa da olsa üzerinde yoğunlaşacağınız bir zaman ayırdıysanız (…) o zaman tezin bir oyun gibi yaşamınızda bulunacağını fark edeceksiniz, bir bahis, bir hazine avı gibi bir şey olduğunu anlayacaksınız.
Umberto Eco’nun 1977’de yayımlandığından bu yana yirmiye yakın dile çevrilmiş olan bu eseri, çiçeği burnunda tez öğrencileri, akademisyen adayları ve tez danışmanları için mühim bir rehber niteliğinde. Eco’nun İtalya’da öğrenciler için kaleme aldığı bu kitap, “iyi bir araştırma yapmak için gereken kurallar dünyanın her yerinde aynı” olduğundan Türkiye’de de başucu kitabı olmaya aday.
Tez Nasıl Yazılır? kendine özgü mizahi üslubuyla metnin derli toplu ve anlaşılır biçimde kaleme alınması için nelere dikkat edilmesi gerektiğine ışık tutuyor. Bunun yanı sıra bilgi fişleriyle çalışma yöntemini aktarması ve Eco’nun kendi tezi için aldığı notları içermesiyle tarihî bir belge olma özelliğine de sahip. Lakin bunların da ötesinde, bilimsel etiğin ne olduğunu ve ne olmadığını bizlere hatırlatması yönünden son derece mühim bir yapıt.

 

 

Yorum yapın