Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

“Eşref Bey’in emir eri Zenci Musa Omuz vermiş, göğe çıkmış: Nebi İsa ”M. Âkif Ersoy “Ben Malta’dan kurtulup Milli Mücadele’nin bayrağını açanlardan birisi olmak şerefine mazhar olduğum günlerde, Musa, o benim kahraman Arabım veremden ölmüş.”Kuşçubaşı Eşref Bir Osmanlı Mücahidi Zenci Musa Sudan’da doğup Üsküdar’da Özbekler Tekkesi’nde vefat eden bir kahraman Osmanlı Askeri ve Teşkilat-ı Mahsusa üyesidir.

Hayatı Girit’te bir Türk mahallesinde başlayan Zenci Musa, Trablusgarp’tan Balkanlara, Çanakkale’den Kudüs’e, Yemen çöllerinden Anadolu’ya kadar yangın hemen hemen oraya koşmuş fedakar ve vefakar bir yiğittir. Kuşçubaşı Eşref ile Libya çöllerinde tanışmış ve Osmanlı ordusunda son nefesine kadar, gönderildiği her cephede savaşmıştır.

En son İngiliz işgali altındaki İstanbul’dan Kurtuluş Savaşı’na destek olmuştur. Yılmamış, yılgınlığa düşmemiş, ümmet bilinciyle Müslüman kardeşleri için hak ve adalet nizamı için canla başla çaba göstermiştir. Bu kitap ile insanlık düşmanlarının emperyalist emellerini gerçekleştirmek için uyguladıkları vahşetlere ve Zenci Musa’nın ibretlerle dolu mücadelesine tanık olacaksınız.

Sudanlı Zenci Musa Harun Çolak Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın