E-Kitap

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü Kitabı PDF indir

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü Kitabı PDF

Kitap ismi Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabını PDF indirmeden önce sizlere Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü Özet

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabının yazarları Yusuf Devran olan ve 215 sayfalık kitap 2011 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü PDF indir

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabını yazımızın alt bölümünden Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü kitabını indirebilirsiniz.

TRT kurulduğu günden bu yana devletin yayın tekelini elinde bulundurmuştur. İktidar ve muhalefetin, senelerdır devlete ve millete nasıl hizmet etmesi gerektiği üzerinde durduğu ve siyasal propaganda kanalları olarak kullanmaya büyük ağırlık verdiği TRT, üzerinde tartışmaların sürüp gittiği bunun bunun yanındalıklı bir yayın kuruluşu olarak birden fazla işlevi yerine getirmiştir. Radyo-televizyon alanında özel yayıncılığın başlamasıyla birlikte tekelci yönetim uygulaması sona ermiş, böylece bu yetersiz ve sorunlu kamu hizmeti anlayışı terk edilmeye başlanmıştır. Lakin son senelerda kamu hizmeti yayıncılığının önemi yeniden gündeme gelmiş, siyasal iktidarların ilgisinin de yeni anlayış ve stratejiler eşliğinde arttığı gözlemlenmiştir. Şimdi, 1940’lı senelerdan radyo ve televizyon yayıncılık tekelinin fiili olarak bittiği güne kadar olan zamanda TRT’nin konumu, icraatları, yönetiminin şekillenişi, iktidar ve muhalefet partilerinin bu kurum üzerinden nasıl iktidar mücadelesi yürüttüğü gibi konulara dönüp bakmanın tam vaktidir. Olağanüstü zengin tartışmalarla alakalı geniş bir arşiv bu kitapta işlenmiş olup okunmayı beklemektedir.
Hasan Öztürk-, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni

Siyasal İktidar-TRT İlişkisinin Dünü Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu