E-Kitap

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu Kitabı PDF indir

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu Kitabı PDF

Kitap ismi İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabını PDF indirmeden önce sizlere İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu Özet

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabının yazarları Svetlana Aleksiyeviç olan ve 528 sayfalık kitap 2016 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu PDF indir

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabını yazımızın alt bölümünden İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu kitabını indirebilirsiniz.

İsveç Akademisi, Svetlana Aleksiyeviç’e Nobel Ödülü verdiğinde yazarın “yeni bir edebi tür” yarattığını belirtmiş, eserlerini de “duyguların ve ruhun bir tarihi” sözcükleriyle betimlemişti. Aleksiyeviç uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter üslubuyla, kendilerine bazı zamanlarda konuşma fırsatı verilen, yaşantıları da çoğu zaman ülkenin resmi tarihine karışarak yitip giden sokaktaki bireylerin hikâyelerini kayıt altına alıyor.

Sovyetler Birliği’nin dağılışı ve yeni bir Rusya’nın ortaya çıkışı üzerine senfonik bir sözlü tarih çalışması olan İkinci El Zaman’da Aleksiyeviç, komünizmin çöküşünün kroniğini çıkartıyor. Rusya’nın sıradan insanları geçirdikleri son otuz yılı anlatarak bizlere Sovyetler Birliği’nin çöküş zamanında ve çöküşün ardından yaşanan yeni Rusya’da yaşamanın nasıl bir tecrübe olduğunu gösteriyorlar. 1991-2012 dönemini kapsayan söyleşiler aracılığıyla, Aleksiyeviç bizleri propagandanın ve uydurma medya anlatımlarının ötesine taşıyor. Bunu yaparak da hem Rusya’nın hem de baskıya, teröre, açlığa, katliamlara dair, fakat bunun yanı sıra ülkelerinden duydukları gurura, gelecek umutlarına ve herkesin bir ütopya yaratmak için omuz omuza çalışıp mücadele verdiği inancına dair anılarını hâlâ taşıyan Rusların panoramik bir portresini çiziyor. Sonuç olarak da, bir zamanlar dünyanın üçte birini egemenliği altına alacak kadar kuvvetli bir düşüncesin ardından o topraklarda yaşamanın ayrıntılı bir dökümü çıkıyor karşımıza.

İkinci El Zaman Kızıl İnsanın Sonu Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu