E-Kitap

Sevr Dosyası Kitabı PDF indir

Sevr Dosyası Kitabı PDF

Kitap ismi Sevr Dosyası olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Sevr Dosyası kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Sevr Dosyası kitabını PDF indirmeden önce sizlere Sevr Dosyası kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Sevr Dosyası Özet

Sevr Dosyası kitabının yazarları Cahit Kayra olan ve 254 sayfalık kitap 2011 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Sevr Dosyası PDF indir

Sevr Dosyası kitabını yazımızın alt bölümünden Sevr Dosyası PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Sevr Dosyası kitabını indirebilirsiniz.

“Altı yüz yıllık Osmanlı İmparatorluğu Sevr’de sona ermişti. Bu Antlaşma etrafında yaşanan olaylarda iki güç savaşmıştır: Yabancıların ve onlarla işbirliği yapan yerli, bilinçsiz aymazların ve din yobazlarının temsil ettiği bencillik ve açgözlülük ile Mustafa Kemal’in ve dostlarının temsil ettiği özveri ve erdem… Bu kitapta bu iki gücün geçmişteki boğuşmasını anlatmaya çalıştım. Sevr Antlaşması olayından çıkarılacak ciddi dersler mevcuttur. Çünkü şimdi Sevr’i yaşama döndürmek isteyenlerle buna karşı çıkan, Türkiye Cumhuriyeti’ne kanat gerenlerin savaşımını bir kez daha yaşıyoruz. Bu çalışmanın amacı, Türk okuruna Sevr olayını anımsatmaktır. Yeni kuşaklar Sevr Antlaşması’nı ve o çirkin anlayışla savaşma gereğini unutmamalıdır”. Cahit Kayra Yayınevimiz, Cahit Kayra’nın günümüz hadiselerina da ışık tutacak analizleriyle yakın tarihimizin en mühim antlaşmalarından birisi olan Sevr Antlaşması’nı konu ettiği bu kıymetli eserini yeni harita ekleriyle birlikte okurlarına sunuyor.

Sevr Dosyası Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu