Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş PDF indir

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 208 özelliğine sahip 17.06.2019 numaralı 9786052982617 dilinde yazılmış Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş PDF

Adı bilinmeyen bir ülkede, dünya kuruldu kurulalı görülmemiş bir olay gerçekleşir: Ölüm, o güne kadar yerine getirdiği görevinden vazgeçer ve hiç kimse ölmez. Bir anda ülkeye dalga dalga yayılan sevinç çok geçmeden yerini hayalkırıklığı ve kaosa bırakır.

İnsanların ölmemesi zamanın durduğu manasına gelmemektedir, ezeli bir yaşlılıktır artık onları bekleyen. Hükümetten kiliseye, sağlık kurumlarından ailelere, şirketlerden mafyaya kadar herkes ölümün ortadan kalkmasının getirdiği sonuçlarla mücadele etmek zorundadır. Lakin ölüm, beklenmedik bir kimlikle ve umulmadık duygularla bireylerin arasına geri döner.

Ölüm ve ölümsüzlük karşısında insanın şaşkınlığını, çelişkili tepkilerini ve ahlaki çöküşünü, edebi, toplumsal ve felsefi anlamda derinlikli bir biçimde işleyen José Saramago, geçici olanla ebedi olanı birbirinden ayıran kısa mesafenin meseli sayılacak Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş’u, başladığı gibi bitiriyor: “Ertesi gün hiç kimse ölmedi.”

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş Özeti

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş PDF Oku

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın