Odysseia Homeros Kitabı PDF indir

Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları PDF indirme linki ile Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları Kitap Özeti

Homerosun ölümsüz eseri Odysseia, Antik Yunan edebiyatının İlyadadan sonra en büyük ikinci destanıdır. Tıpkı İlyada gibi hemen hemen ortaya çıkışından bu yana her zaman ilgi gören, ilham kaynağı olan 2700 yaşındaki bu benzersiz destanı çağdaş bir çeviriyle yeniden Türkçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antik Hellenceden çağdaş Yunancaya yapılmış çevirisinden dilimize kazandırılan bu eserde, Homerosun anlatımındaki ustalıktan ödün verilmemiştir.

Odysseianın bilinen en eski kaydı MÖ 6. yüzyılda Peisistratosun emriyle Atinada yapılandır. Destan, rapsodi adı verilen 24 bölüme ayrılır ve 12.000 dizede anlatılır. Troya Savaşının kahramanı ve İthake Kralı Odysseusun macera dolu vatana dönüş öyküsünü ve karısı Penelopeia ile evlenmek isteyen talipleri öldürmesini anlatan Odysseia, Odysseusun Ogygie adasındaki esareti ile başlar.

Odysseianın edebi değeri tüm dünya aracılığıyla tartışmasız kabul görmektedir. Kültürel ve coğrafi bilgiler yönünden da mühim bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Bu ölümsüz edebi şaheseri sizinle paylaşmaktan onur duyuyoruz.

Odysseia Homeros Arkadaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın