İlköğretim İçin Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Kitabı PDF indir

İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları PDF indirme linki ile İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitap Özeti

Bir dil yalnızca sözcüklerden, terimlerden oluşmaz; atakelimeleri ve deyimler de dilin söz varlığını oluşturan mühim öğelerdir. Bir dili öğrenmek istiyorsanız sözcüklerini, dilbilgisini, tümce yapısını bilmek yetmez; deyimlerini ve atakelimelerini de öğrenip yeri geldikçe kullanmak gerekir.

Türkçe, hem deyimler hem de atakelimeleri yönünden bi hayli zengin bir dildir. Halkımız, konuşma dilinde düşüncesini atakelimeleriyle destekler. Toplumun duygu ve düşünce yapısı dilinde özellikle de deyimlerinde yansır. Deyimler bir dilin rengidir, güzelliğidir.

Öğrenciler olarak sözlüklerde bulunan bütün deyimleri bilebilir miyiz, hangilerini bilmeliyiz? Bunun için bir ölçü olmamakla birlikte, yazı ve konuşma dilimize bakarak, dilimizin çok bilinen, yaygın biçimde kullanılan deyimleri elinizdeki bu sözlüğe sığdırılmaya çalışılmıştır. İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğünde tanımların elden geldiğince yalın ve anlaşılır olmasına çalışılmış, gerektikçe deyimler ve atakelimeleri örneklerle desteklenmiştir.

Öğrenciler için bu sözlüğün kullanışlı bir başvuru kaynağı bulunacağına inanıyoruz.

 

İlköğretim İçin Atakelimeleri ve Deyimler Sözlüğü Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın