E-Kitap

Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Kitabı PDF indir

Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

İstanbulun Eyüp semtinde dünyaya geldi. Uşşakizadeler diye anılan ve bir kolu İzmire yerleşerek halı ticaretiyle uğraşan Uşaklı Helvacızadeler ailesine mensuptur. Babası halı tüccarı Halil Efendi, Uşaktan İzmire göçmüş varlıklı bir ailedendi. Halid Ziya, o sırada İstanbula yerleşmiş olan Halil Efendi ile Behiye Hanımın üçüncü çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı.

Mahalle mektebindeki ilk eğitiminin ardından Fatih Askeri Rüştiyesine sürdü. 93 Harbinin başlaması ile Halil Efendinin işleri bozulunca aile, İzmire yerleşti ve Halit Ziya öğrenimini İzmir Rüştiyesinde sürdürdü. Ardından İzmirde Ermeni Katolik rahiplerinin çocukları için kurulmuş yatılı bir okula devam ederek Fransızcasını geliştirdi; Fransız edebiyatını yakında zamandan tanıdı. Fransızca çeviri denemeleri yaptıktan sonra halen öğrenci iken ilk yazılarını yayımlamaya başladı. Önce İzmir etrafında kendini tanıttı. Bazı edebi yazılarını İstanbulda Hazine-i Evrak adlı mühim bir dergide Mehmet Halid adıyla yayımladı.

Mai ve Siyah Halid Ziya Uşaklıgil Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu