E-Kitap

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 Kitabı PDF indir

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 Kitabı PDF

Kitap ismi Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabını PDF indirmeden önce sizlere Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 Özet

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabının yazarları Tamer Korugan olan ve 196 sayfalık kitap 2002 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 PDF indir

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabını yazımızın alt bölümünden Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 kitabını indirebilirsiniz.

İlk kitabı büyük bir ilgiyle karşılanan Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi’nin ikinci kitabı da yanıtlarını fena halde merak ettiğiniz sorularla uğraşıyor. İlkinde bulunan 146 soru gibi bu ikinci kitapta bulunan 122 soru da yine yaşamın içinden, yine aklınıza takılanlar ve yine basit bir şekilde ulaşamayacağınız konular… Yanıtlarını bulmaya kalkıştığınızda nereye bakmanız gerektiğini, hangi kaynağa başvuracağınızı bilemediğiniz bu sorulara ilişkin merakınızı giderdiğinizde yaşamınızın daha renkli bulunacağından emin olabilirsiniz. Hatta biraz dikkatli olursanız bilgi yarışmalarında büyük ikramiyeler bile kazanabilirsiniz..! İşte bu kitaptaki enteresan ve lüzumsuz sorulardan bazıları:

Niçin tespih çekiyoruz? Düğünlerde niçin pasta kesiliyor? İnsanlar niçin içki kadehlerini tokuştururlar? Çinliler yiyeceklerini niçin çubuklarla yerler? Yemek yerken çatal niçin sol elde tutuluyor? İnsanlar saatlerini niçin sol kollarına takarlar? Aşçıbaşılar niçin ters döner? Bir hafta niçin 7 gündür? Niçin otellerin kapıları döner kapıdır? Bardaktaki buzlar niçin birbirlerine yapışırlar? İnsanın niçin kuyruğu yok? Yemekten sonra denizde yüzmek tehlikeli midir? İnsanlar niçin çiklet çiğner? Hint yoksuli kobra yılanını nasıl oynatıyor? Arılar niçin bal yaparlar? Bal petekleri niçin altıgendir? Yumurtanın niçin bir tarafı yuvarlak diğer tarafı sivridir? Atlara niçin gözlük takıyorlar? Ateş böceği nasıl ışık saçıyor? Böcekler mi üstündür, insanlar mı? Kuşlar dünyasında niçin erkekler daha süslü? Kediler balık ve sütü niçin severler? Kuşlar göz ettikten sonra niçin geri dönerler? Horozlar niçin sabah erkenden öterler? Evlerimizdeki sinekler kışın nereye gidiyor? Kuşlar nasıl tek ayakları üzerinde uyuyabiliyor? Radyonun sesi açılınca pili daha hızlı mu biter? Bira niçin köpürür? Dünya tarihinde şimdiye kadar kaç insan yaşadı?

Türkçe
196 s. — 3. Hamur– Ciltsiz — 13 x 19 cm
İstanbul, 2002
ISBN : 9789758337446

Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi 2 Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu