Kendime Düşünceler (Karton Kapak) PDF indir

Kendime Düşünceler (Karton Kapak) PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 156 özelliğine sahip 25.07.2019 numaralı 9786052954027 dilinde yazılmış Kendime Düşünceler (Karton Kapak) kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Kendime Düşünceler (Karton Kapak) PDF

Marcus Aurelius (MS 121-MS 180): MS 121 senesinde Roma’da dünyaya geldi. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin ileri gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161-180 senelerı içinde Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aurelius, barışçı bir insan olmasına rağmen hükümdarlığının çoğunu seferlerde geçirdi. MS 169 yılı sonlarında Germen kavimlerine karşı tertip edilen bir sefer esnasında yazmaya başladığı Kendime Düşünceler, Stoacılık özellikle de
Roma Stoası yönünden büyük bir öneme sahiptir.Sağlam bir eşitlik ve özgürlük inancına sahip olan Marcus Aurelius imparatorluğu boyunca doğayı bilip anlayarak yaşamaya çalışmış, her şeyin ortasına insanı koymuştur. Günlük olarak kaleme alınmış bir özdeyişler ve düşünceler derlemesi denebilecek Kendime Düşünceler eserinde kendinden önceki caesarları ve filozofları eleştirmekle yetinmeyip, kendi kendini de sorguya çekerek bir vicdan muhasebesi de yapar. Sonraki kuşaklara, kilise düşünürlerine, Rönesans’a da temel olan Kendime Düşünceler, Stoa felsefesinin bilinmesi yönünden şimdilerde de çok kıymetli bir kaynaktır.

Kendime Düşünceler (Karton Kapak) Özeti

Kendime Düşünceler (Karton Kapak) PDF Oku

Kendime Düşünceler (Karton Kapak) PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın