Halk Adamı PDF indir

Halk Adamı PDF indir, Halk Adamı kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Halk Adamı kitabının kapağı ise 176 özelliğine sahiptir. 9786257442176 dilinde yazılmış olan Halk Adamı kitabını 04.08.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Halk Adamı kitabını PDF indir.

Halk Adamı PDF

Afrika edebiyatının en büyük ismi Chinua Achebe gerçekçi tarzda yazdığı ve çoğunlukla Batı’nın Afrika’yı kolonileştirmesi üzerine kaleme aldığı romanlarıyla her ne kadar yerel bir hikâye anlatsa da yarattığı karakterler ve kurgularıyla evrensel meselelere değinmeyi başaran nadir yazarlardan. 2007’de dünya edebiyatına yaptığı katkılardan dolayı Man Booker Uluslararası Ödülü’ne layık görülen Achebe’nin dördüncü romanı Halk Adamı ise yozlaşmış bir demokrasiyi anlatan çarpıcı bir eser.
 
Kültür Bakanı, eski öğretmen M. A. Nanga tam bir halk adamı olarak tanınmasına rağmen bunun yanı sıra sinsi bir fırsatçıdır da. Eski öğrencisi Odili, Nanga’yı ziyaret edince hayal kırıklığına uğrayıp siyasete atılır. Odili’nin idealizmi bir süre sonra arzularıyla çarpışacak, öğretmen ve öğrencinin yarışı ülkelerini kaosa sürükleyecektir.
 
Nijerya’nın ilk askeri darbe teşebbüsünden günler önce yayımlanan Halk Adamı, Chinua Achebe’den beceriksiz bir yönetim ve çaresiz bir halka dair ikaz niteliğinde bir roman.
 
“Achebe net gözlem yapabilen ama kahkaha atacak kadar da derin hisler besleyen bir aklın, tüm siyasetçiler ve gazetecilerden daha erdemli olabileceğini gösterdi.” –Time
 
“Acı olduğu kadar gülünç de bir hiciv eseri… Büyük ihtimalle Batı Afrika’dan çıkan en iyi roman.”  –Anthony Burgess

Halk Adamı Özeti

Halk Adamı Pdf Oku

Halk Adamı Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın