Hadislerle O’nu Anlamak PDF

Hadislerle O’nu Anlamak PDF indir, Kitap ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse 385 sayfadan bir araya gelen Meal Tefsir ve Hadis Kitapları türündeki bu kitap Ciltsiz kapağa sahiptir. Hadislerle O’nu Anlamak kitabının yazarı Kolektif. Ayrıca bu paylaşımımızda Hadislerle O’nu Anlamak konusu ve Hadislerle O’nu Anlamak yorumlarını bulacaksınızdır. Yazımızın detayında Hadislerle O’nu Anlamak PDF indirme linki ile Hadislerle O’nu Anlamak kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Hadislerle O’nu Anlamak Kitap Özeti

Hadislerle O’nu Anlamak Kısa Özet

Hadislerle O’nu Anlamak, hadisleri anlamada genel ve özel ilkeleri, bir hadisi doğru anlamak için metinde ve metin dışında aranması gereken esasları, sade bir dille anlatarak her yaştan okuyucuya Hadis Usûlü’ne dair kısa ama öz bir çerçeve çizmektedir. Eser, genç okur kitlesi başta olmak üzere, Allah Resûlü’nü daha iyi ve doğru bir kaynaktan öğrenmek isteyen herkese, onun hadislerinden bir demet sağlamaktadır. Bunu yaparken de, hadisleri konularına göre tasnif etmiş böylece hem hadislerin hem de Peygamberimiz öncülüğünde Allah’ın, âlemin, insanın,  dinin, ibadetlerin, ahlâkın, sosyal yaşamın ve ebedî yaşamın bilgisine en doğru kaynaktan ulaşılmasını sağlamıştır. Hadislerle O’nu Anlamak PDF

Unutmayalım ki, bizler *İlim kadın erkek her Müslüman’a farzdır.* (Ebû Davûd, Edeb, 49) diyen Peygamber’in ümmetiyiz. Onun kelimelerini doğru anlamak aramızdaki ayrılıkları giderecek, kendisine kavuşana dek bizi ümmet bilinciyle bir arada tutacaktır. Her şeyden mühimsi hadisleri doğru anlamak bizi Peygamberimize yakınlaştıracak ve Rabbimizin rızasını kazanmamıza vesile olacaktır. Peygamber Efendimizin çağları aşan örnekliğini, onun dilinden ve ilmî usullere uygun olarak anlatan kitap, siz kıymetli okuyucularıyla buluşmayı bekliyor.

Hadislerle O’nu Anlamak KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın