Fedailerin Kalesi Alamut PDF indir

Fedailerin Kalesi Alamut PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 510 özelliğine sahip 09.03.2012 numaralı 9786054188970 dilinde yazılmış Fedailerin Kalesi Alamut kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Fedailerin Kalesi Alamut PDF

Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesi’nin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi

Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin yaşamı hiç umulmadık bir biçimde değişir.
Hikaye 11. yüzyıl İranı’nda, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve bunun yanı sıra zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesi’nde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu ufak orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle bireylerin saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.

Fedailerin Kalesi Alamut Özeti

Fedailerin Kalesi Alamut PDF Oku

Fedailerin Kalesi Alamut PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın