Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF indir

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 180 sayfalık 12.5 x 19 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786057558527 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF

Kalem Sûresi 4. âyette buyrulan: وَاِنَّكَ لَعَلٰى خُلُقٍ عَظ۪يمٍٍ / Muhakkak ki sen olağanüstü bir ahlâk üzeresin! ilahî beyanından mülhem olarak serlevhasını tespit ettiğimiz bu seride, Resûlullah’ın (sas) o muazzez, muhalled, muazzam, muhterem ve olağanüstü ahlâkını anlatmaya çalıştık.
Muhteşem Ahlâk serisinin ilk kitabı olan Evlilik Ahlâkı; her geçen gün yıpranan, değersizleştirilmeye çalışılan ve farklı imtihanlarla yüz yüze kalan ailelerimizin gerek inşâ sürecinde gerek sonraki aşamalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını işlemektedir. Değer ve sorumlulukları yönünden evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihanlar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi, evliliğin kader mi irade mi olma konusu ve daha nice konu bu hacmi ufak çalışmanın muhtevasını oluşturdu. 
Allah’tan niyazımız odur ki; bu çalışmamız, başta yeni yuva kurmak için harekete geçecek gençlerimiz olmak üzere tüm kardeşlerimize ufak de olsa bir katkı sağlamasıdır.

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 Özeti

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF Oku

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın