E-Kitap

Eksen Kayması Kitabı PDF indir

Eksen Kayması Kitabı PDF

Kitap ismi Eksen Kayması olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Eksen Kayması kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Eksen Kayması kitabını PDF indirmeden önce sizlere Eksen Kayması kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Eksen Kayması Özet

Eksen Kayması kitabının yazarları Erol Manisalı olan ve 152 sayfalık kitap 2011 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Eksen Kayması PDF indir

Eksen Kayması kitabını yazımızın alt bölümünden Eksen Kayması PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Eksen Kayması kitabını indirebilirsiniz.

Türkiye neden “eksen kayması” tartışmasına sahne oldu?
Peki, AKP’nin mi yoksa Türkiye’nin ekseni kayıyor?
Yoksa dünyanın mı ekseni kayıyor?
Sorun, Batı’nın Türkiye çelişkisi mi?
ABD, Rusya ve Çin etkenleri süreci nasıl etkileyecek?
Ankara’nın İsrail politikası ne anlama geliyor?
Türkiye’nin Ortadoğu’daki açılımları nasıl okunmalı?
Araplar için Türkiye örnek olabilir mi?
Hükümetin Ortadoğu Açılımı, AB süreciyle çelişiyor mu?
ABD’nin dünya çapında en başarılı olduğu ülke, yoksa Türkiye mi?
Elinizde tuttuğunuz kitap, işte Türkiye’nin gidişatını etkileyen bu can alıcı soruların yanıtlarını içeriyor. Prof. Dr. Erol Manisalı, yarım yüzyıla varan ülkeler arası ilişkiler birikimine dayanarak incelediği bu soruları, devletlerarası ilişkilerin bütün boyutlarıyla; iktisadi, siyasi, askeri ve kültürel yönleri kapsayacak biçimde değerlendiriyor.
Kitap bunun yanı sıra, Türkiye-ABD ilişkileri, Türkiye-AB ilişkileri, Türkiye-İsrail ilişkileri, Türkiye-Ortadoğu ilişkileri ve Türkiye-Avrasya ilişkileri şeklindeki en temel beş ilişkiyi tüm ayrıntı kısmıyla masaya yatırıyor. Tezleriyle Türk dış politikasını derinden etkileyen en mühim isimlerden birisi olan Prof. Dr. Manisalı, bu kitaptaki tezleriyle, yeni döneme yine damga vuracak!

Eksen Kayması Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu