Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar Kitabı PDF indir

Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar PDF indirme linki ile Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar Kitap Özeti

Çöküş ve Tüfek, Mikrop ve Çelik gibi kitaplarıyla çok satanlar listelerinin gediklisi hâline gelen, Pulitzer ödüllü Jared Diamond, bu sefer yeni bir soruya yanıt arıyor: Dünyayı daha yaşanabilir bir yer hâline getirmek için eski toplumlardan öğrenebileceğimiz ne olabilir?

Modern dünyanın havayoluyla seyahatten telekomünikasyona, okuryazarlıktan obeziteye varıncaya kadar birden fazla özelliğini değişmez şeyler olarak göze çarpıyor. Oysa hemen hemen altı milyon yıllık varoluşunun hemen hemen tamamında, insanoğlu bunların hiçbirine sahip değildi. Bizi ilkel atalarımızdan ayıran uçurum asla aşılamayacak kadar derin görünüyor olsa da, geleneksel yaşam şekillerini büyük anlamda koruyan toplumlara bakarak geçmişimiz ile ilgili yeni şeyler öğrenebiliriz. Yeni Gine’nin dağlık kesimlerinde yaşantısını sürdüren bu tür toplumları incelediğimizde, evrim süreciyle kıyaslandığında tüm bu değişikliklerin fakat dün yaşanmış olduğunu ve biz modernlerin çoğu zaman modern durumlardan ziyade geleneksele daha kolay uyum sağlayan bedenlere ve sosyal uygulamalara sahip bulunduğumuzu görebilinmekte. Düne Kadar Dünya, milyonlarca yıllık insan geçmişinin büyüleyici görüntüsü ilk elden ortaya koyuyor ve geçmişimizle günümüz içindeki değişiklikların bugünkü hayatlarımız için ne gibi bir anlam taşıyor olabileceğini irdeliyor.

Düne Kadar Dünya, Pasifik Adalarının bunun yanında Amazon yerlileri, İnuitler, Kalahari San halkları ve diğer eski toplumlar üzerindeki on senelerca yıllık saha çalışmalarından yola çıkan Jared Diamond’ın şimdiye kadar yazdığı en kişisel kitap hiç şüphe yok ki. Geleneksel yaşam tarzını benimseyen halkları romantik bir bakış açısıyla ele almaktan kaçınan Diamond, bu toplumları insanoğlunun karşı karşıya geldiğı çocuk yetiştirme, yaşlı bakımı, anlaşmazlıkların çözümü, risk yönetimi ve fiziksel sağlık gibi evrensel sorunlara getirdikleri çözümler yönünden inceliyor.

Kışkırtıcı, aydınlatıcı ve keyifli… Düne Kadar Dünya, her okurun elinin altında bulunması gereken etkileyici bir inceleme.

Düne Kadar Dünya Jared Diamond Akıl Çelen Kitaplar KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın