Devlet Ana PDF indir

Devlet Ana PDF indir, Devlet Ana kitabı 632 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. Devlet Ana kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Devlet Ana kitabını 9789752731332 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Devlet Ana kitabını PDF indir.

Devlet Ana PDF

‘Devlet Ana’, Osmanlı kurulmadan önceki Anadolu’nun görüntüsü ve Anadolu insaanının özlemlerini anlatırken, onların kuvvetli, güvenli, adaletli bir devlete duyduğu ihtiyacı da açığa çıkarmaktadır. Kemal Tahir’in en mühim romanı olarak gösterilen ‘Devlet Ana’, onun düşünce yapısını da en iyi görülmektediran eserlerinden biri sayılmaktadır.
1967’de yayımlanan roman, 1968 Türk tarihi ve toplumu ile ilgiliki örijinal ve sağlam görüşlerinen hareket ettiği için hem ‘mahalli ağızları’, hem Türkçe’nin küçümsenmiş ve unutulmuş nesir dilini hem de yeni olanaklarını kaynaştırarak ve aşarak kullanabilmiştir.Eserlerindeki eşsiz dil ve üslup güzelliğinin kaynağı bu davranıştadır. Daha önceki romanlarında da görülen bu özellik ‘Devlet Ana’da en yüce noktasına erişmiştir. Türkçe’nin unutulmuş olan dehası bütün boyutları, zenginliği ve haslığıyla ilk kez Kemal Tahir’in eserlerinde kendini göstermektedir.
Selahattin Hilav

Devlet Ana Özeti

Devlet Ana Pdf Oku

Devlet Ana Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın