Damızlık Kızın Öyküsü PDF indir

Damızlık Kızın Öyküsü PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786050940596 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip Sevinç Altınçekiç numaralı 11.04.2017 dilinde yazılmış Damızlık Kızın Öyküsü kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Damızlık Kızın Öyküsü PDF

“Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu.”
 
Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı…
 
Margaret Atwood’un başyapıt niteliğindeki feminist distopyası Damızlık Kızın Öyküsü, bütün distopyalar gibi geleceğe dair bir paranoyayı değil, içinde yaşadığımız gerçeğin ta kendisini dile getiriyor. Erkek egemen muhafazakâr bir rejimin üremeyle sınırlandırdığı, mahrem örtülerin  ardına gizlediği kadın bedenleriyle bize aşina gelen bir gerçeğin.
 
Anlatılan bizim hikâyemizdir!

Damızlık Kızın Öyküsü Özeti

Damızlık Kızın Öyküsü PDF Oku

Damızlık Kızın Öyküsü PDF indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın