E-Kitap

Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) Kitabı PDF indir

Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Ayrıca yazımızın detayında Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) PDF indirme linki ile Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) Kitabı Özeti

FİKİRLER NEREDEN GELİRLER?
Bu kitapla, çağımızın en mühim yönetmenlerinden birisi olan David Lynch, kendi çalışma tarzına ve ona daha yaratıcı bir derinlik kazandıran meditasyon pratiğine eşsiz bir pencere açıyor.
Büyük Balık, fikirlerin balık yakalar gibi nasıl yakalanacağını, bu fikirlerin Lynch’in de içinde bulunduğu sinema ve televizyonun bunun yanında, resim, müzik, tasarım gibi diğer alanlarda nasıl kullanılacağını anlatıyor.“Fikirler balık gibidir. Küçük balık yakalamak istiyorsan sığ sularda kalabilirsin. Ama büyük balık için derinlere inmelisin. Derinlerde, balıklar daha kuvvetli, daha saftır. Devasa ve soyuttur. Ve çok güzeldir.”
Lynch, otuz yıldan uzun zamandır pratiğini yaptığı Transandantal Meditasyon’un kendi yaşamında yarattığı farkı ilk defa bu kitapta açıklıyor. Fikirler ona nereden geliyor, onları nasıl yakalıyor ve en fazla hangi fikirler onu cezbediyor gibi soruları açık bir dille yanıtlıyor. Spesifik olarak, kendi işlerini derinden etkileyen Transandantal Meditasyon’un herkese faydası bulunacağını, dünyaya barışı getireceğini ileri sürüyor.
Büyük Balık Lynch’in dünyasına daha derinden bakmaya can atan hayranları için bir aydınlanma gibi. Ve aynı biçimde, kendi yaratıcılıklarını nasıl besleyeceklerini merak edenler için büyüleyici bir rehber gibi.

“Belki aydınlanma uzaklarda, ama derler ki; ışığa doğru yürüdüğünüzde, attığınız her adımdan sonra her şey daha göz alıcı hale gelir … Dünyada canlanan birliğin yeryüzüne barış getireceğine inanıyorum. O zaman diyorum ki: Hepiniz için barış.

Herkes mutlu olsun. Herkes hastalıktan uzak olsun.
Talih gülsün her yerde. Acı hiç kimsenin olmasın.
Barış.” (David Lynch)

Büyük Balık (Meditasyon, Bilinç ve Yaratıcılık) KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu