Bunu Herkes Bilir Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar PDF indir

Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar PDF indir, Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar kitabı 304 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar kitabını 9786057635402 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar
kitabını PDF indir.

Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar PDF

BİLGİ, MİZAH VE ZEKÂ
TARİHLE BİRLEŞİYOR.

Elinizdeki kitap size tarihin şifrelerini, El Dorado’nun yerini, Karındeşen Jack’in kim olduğunu veya simya taşının hikmetini öğretmeyecek. Karşınıza pavyonlarda sürten altıncı Dalai Lama, genç kalmak için altın içen Diane de Poitiers, teslim ol çağrısına orta parmaklarını işaret ve yüzük parmaklarının arasına sokup sallamak suretiyle yanıt veren Venedik garnizonu, erkek kılığına girip tüm Siena’yı elden geçiren çapkın travesti Caterina Vizzani, bir köşede hacetini gideren Evliya’nın üstüne düşüp onu “boklu gazi” yapan düşman da çıkmayacak.
Bu, kahramanlarla hainlerin, tarihin akışını değiştiren vizyonerlerle fırsatları tepen basiretsiz önderlerin kitabı değil. Küçük Buzul Çağı, Fiyat ve Sanayi devrimleri, Aydınlanma, Atlantik Üçgeni, Büyük Kırılma, Hümanizma, muhayyel cemaatler, Protestan Etiği gibi bir çok kavramın havada uçuştuğu sayfalarımızda kopuşları değil, devamlılıkları göreceksiniz. Tarihi bir anda değiştiren hadiselerin aslında semptomlarını kaplumbağa hızıyla gösteren süreçlerin birer sonucu olduğunu fark edeceksiniz.
Herkesin hafife aldığı şu grotesk tarih kortejinin birbirinden enteresan kahramanlarının yaratacağı hafif bir tebessümden ve olağanüstü anekdotların verdiği şaşkınlıktan daha fazlasını planlıyoruz: Okuyucunun geçmişini ve bugününü daha iyi kavrayıp geleceğini daha iyi planlamasını sağlamak ve ona entelektüel bir derinlik kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmak.
Emrah Safa Gürkan’ın mizahla zekâyı bir araya getirdiğu Bunu Herkes Bilir, hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirmek için öğrenmeye zaman ayıranların zevkle okuyacağı bir başucu eseri…

Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Özeti

Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Pdf Oku

Bunu Herkes Bilir
Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın