A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları PDF indir

A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları PDF indir, A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları kitabının kapağı ise 334 özelliğine sahiptir. 9786059268370 dilinde yazılmış olan A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları kitabını 18.01.2020 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları kitabını PDF indir.

A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları PDF

A’mâk-ı Hayâl, Cumhuriyet öncesi edebiyatımızın hem en şanslı hem de en şanssız kitabıdır. İlk baskısının (1910)
üzerinden yüz yılı aşkın bir süre geçmesine karşın hâlâ ilgi görmesi, sevilerek okunması ve buna bağlı olarak farklı yayınevlerince
art arda basılması, onun ne kadar şanslı olduğunu göstermektedir. Kitabın şanssızlığı ise yazarının ölümünden sonra yapılan ikinci (bütünleşmiş ilk ve tek) baskısının (1925) olağanüstü bir özensizlikle ve akıl almaz yanlışlarla dolu olarak çıkmasıdır. Bu büyük bir şanssızlıktır, çünkü yeni harflerle yapılan ve sayısı otuza ulaşan tüm baskılarda bu baskının yanlışları, katlanarak çoğalmış ve kitabın güvenilirliğini zedelemiştir. Bu şanssızlığa son vermenin yolu, metnin, yazarın kendi eliyle yaptığı ilk baskı ile ikinci baskının karşı karşıya geldirılarak hazırlanmasıydı. Elinizdeki baskı, A’mâk-ı Hayâl’in doksan yıla ulaşan bu şanssızlığına son veriyor. Karşılaştırmalı olarak bir araya getirilen ve baskılar arasındaki farklarla birlikte ikinci baskıdaki yanlışları da gösteren bu özgün metin, yapılan bütün baskılar için bir denek taşı işlevini görecek; kitaba, zedelenen güvenilirliğini yeniden kazandıracaktır.

A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları Özeti

A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları Pdf Oku

A’mak-ı Hayal Raci’nin Hatıraları Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın