E-Kitap

Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş Kitabı PDF indir

Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş PDF indirme linki ile Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş Kitap Özeti

“Bugün sen yalnız kendin için değil, gökyüzündeki bütün yıldızlar, galaksiler ve gezegenler için; yeryüzündeki bütün çiçekler, köpekler, kediler, yeni doğmuş bebekler ve kurumaya yüz tutmuş ağaçlar için dans edeceksin! Sen onların ışığısın! Bundan dolayı oraya çık ve parılda!”

Afrika’nın Mbuti Kabilesi’nden Türkiye’ye gelen bir çocuk Bamba. Uzun yolculuğu ardından birdenbire kendini ağaçsız ve çiçeksiz, betonların içinde buluyor. Bu ülkede çiçeklerin para karşılığında satıldığını, sebzelerin ve meyvelerin poşetlenip pazarlandığını, ağaçlarınsa şehirlerden fazla uzak tepelere dikildiğini üzülerek fark ediyor.

Kendi yaşıtındaki çocuklar, televizyon dedikleri bir kutunun başında, bilgisayar yahut oyun konsollarıyla saatlerini harcıyor. Ellerinden düşmeyen telefonları, burunların ucunu dahi görememelerine neden oluyor. Bamba bir karar veriyor: Çevresindeki insanlara çoktandır unuttukları, sokakların neşesini, yeşilin kıymetini, hayvanların dostluğunu, paylaşmanın ve sevginin önemini hatırlatacak, farkında olmasalar da bütün güzelliklerin aslında her an onları çevrelediğini gösterecek.

Yeryüzünün Kalbi’nde gri duvarların bile renklenebileceğini, küçücük anlardan kocaman mutluluklar yaratılabileceğini ve en mühimsi hiçbir ayrım yapmaksızın dünyaya gözlerini açan her çocuğun yeryüzünün çocuğu olduğunu öğreniyoruz.

Yeryüzünün Kalbi Özgür Balpınar Genç Timaş KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu