E-Kitap

Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş Kitabı PDF indir

Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş PDF indirme linki ile Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş Kitap Özeti

İç resimlemelerini İsmail Bahatın yaptığı roman, 9 yaş ve üstü okurlara roman okumanın keyfini yaşatacak, onları hayata hazırlayacak, kendi ayakları üzerinde durmaları hususunda onları cesaretlendirecek bir A.Yılmaz Boyunağa klasiği. “Ben, Doğu Anadolunun bir dağ köyünde dünyaya geldim. Köyümüz, başı karlı ve dumanlı bir dağın eteklerindedir.

Kışlarımız, hep karlı geçer; kısa süren yazımıza da doyum olmaz. Bizler, yazı sabırsızlıkla bekleriz; çünkü hepimiz yaza, o tatlı sıcağa hasretiz. Hele biz çocuklar! Yaz aylarında, kışın birikmiş olan enerjimizi, yüksek kayaların tepesinde, veya aşağıda ovada akan çayda harcarız. Korkunç kayalıklar, bizim oyun yerlerimizdir. Bazı zaman, keçiler gibi dağa tırmanır, yankı yapan kayalara sesleniriz…”

Kitapta, idealist bir köy çocuğu olan Mehmetin idealine ulaşmak adına yaptığı fedakarlıklar, gösterdiği azim ve kız kardeşiyle birlikte yaşamın zorluklarına karşı yılmadan verdiği mücadele anlatılıyor.

Bir ideale sahip olmanın verdiği gücü ve inancı genç okurlara kuvvetle hissettiren, azmin ve sabrın her zaman kazandığını bir kez daha gösteren “Yankılı Kayalar”, Ahmet Yılmaz Boyunağanın usta kaleminden çıkmış bir roman.

MEB in tavsiye ettiği 100 temel eserden…

Yankılı Kayalar Ahmet Yılmaz Boyunağa Genç Timaş KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu