E-Kitap

Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Kitabı PDF indir

Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

Tam bir vatan şairi olan Namık Kemal, 21 Aralık 1840ta Tekirdağda doğmuştur. Devrin ileri gelen en mühim aydınlarındandır. Tiyatro türüne özellikle önem vermiştir. Döneminin aşağı yukarı bütün yenilik yanlısı ve ilerici gazetelerinde yazmıştır. Edebiyat, sanat, dil ve kültür konularına düzyazıdaki üstün kabiliyetini ortaya koyarak oldukça etkili bir üslup kullanılmasıyla da öne çıkmıştır. Yayına girdiğinda büyük bir heyecan uyandıran, tiyatrolarından bir diğeride Vatan Yahut Silistredir. Ilk baskısı 1872de yapılan dört perdelik bu oyun 1873te Gedikpaşa Tiyatrosunda sahnelendiğinde halkı coşturup olaylara neden olmuştur.

Vatan Yahut Silistre, Konu itibariyle Kırım Savaşında üstün gayretleriyle öne çıkan bazı Türk-Islam askerlerinin müthiş gayretlerini anlatır. Almanca, Fransızca, Rusça ve birden çok dıle çevrisi de ya:pılan eserde daha çok üstün bir vatan sevgisi ve kusursuz bır fedakarlık ön plana çıkar.

Vatan Yahut Silistre Namık Kemal Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu